Makijaż permanentny – 7 prawd o nim

makijaż permanentny

Makijaż permanentny, inaczej trwały lub stały makijaż, to zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę w celu uzyskania trwałego efektu makijażu. Zabieg ten jest coraz bardziej popularny, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, które trzeba wydać na codzienne malowanie się.

Makijaż permanentny brwi, ust czy powiek?

Makijaż permanentny jest stosowany zarówno na powiekach, brwiach, ustach, jak i na linii warg czy na policzkach. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb pacjenta. W trakcie zabiegu wykorzystywane są specjalne urządzenia i pigmenty, które są bezpieczne dla skóry.

Należy pamiętać, że makijaż permanentny jest zabiegiem medycznym i należy do niego podejść bardzo poważnie. Przed wykonaniem makijażu należy dokładnie zapoznać się z ofertą i opiniami na temat wybranego salonu oraz sprawdzić, czy jest on wyposażony w odpowiednie urządzenia i sprzęt, a także, czy personel jest wykształcony i doświadczony.

Kiedy nie robić makijażu permanentnego?

Przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego są wszelkie istniejące schorzenia skóry, takie jak:

  • egzema
  • łuszczyca
  • alergie na pigmenty lub inne materiały użyte do zabiegu
  • wszelkie schorzenia, które mogą zwiększać ryzyko infekcji lub powikłań
  • ciąża i karmienie piersią
  • Cukrzyca (nieleczona)
  • Hemofilia i choroba nowotworowa

Należy również pamiętać, że niektóre leki mogą zakłócać gojenie po zabiegu makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny — wskazania po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących pielęgnacji i opieki nad skórą. W trakcie okresu gojenia należy unikać sauny, basenu i kąpieli słonecznych. Po kilku tygodniach od zabiegu należy wykonać wizytę kontrolną, aby ocenić jakość i trwałość efektu. Stosując się do tych wskazówek Twoja kobieca uroda rozpromienieje i na pewno poprawi Ci humor.

Oceń powyższy artykuł!
[Razem: 6 Średnia: 4.3]